1. Czekolada, która ma 29 milionów kalorii? To jest możliwe :-)

12 października 2011 roku w Wielkiej Brytanii, została stworzona czekolada, która ważyła prawie 6 ton! To był wielki, czekoladowy kwadrat, którego każdy bok miał 4 metry. Gdyby podzielić czekoladę – rekordzistkę na zwykłe tabliczki, które można kupić w sklepie, to wyszło by ich ponad 72 tysiące! Gdyby jeść jedną tabliczkę czekolady dziennie, to trzeba byłoby spędzić prawie 200 lat na jedzeniu czekolady…. Ciekawe co na to miłośnicy czekolady?… :-)

2. Jak powstały czekoladowe M&M-sy?

Ukochane drażetki o nazwie M&M powstały podczas drugiej wojny światowej. Walczący na froncie żołnierze potrzebowali energii i bodźców, które poprawiałyby ich samopoczucie i podnosiły poziom glukozy we krwi. Ponieważ czekolada  w trudnych warunkach szybko się roztapia, to opatentowano trwalsze ale równie smaczne rozwiązanie w postaci czekoladowych drażetek, które podbijają serca nie tylko czekolado-holików, aż po dzisiejsze czasy!

3. Czekolada zapobiega zawałowi serca.

Gorzka czekolada poza swoim unikalnym smakiem, posiada cudowne właściwości, które wpływają na nasz organizm zmniejszając ryzyko zawału serca. Statystyki są kuszące, czekolada potrafi ograniczyć o 1/3 tę częstą dolegliwość. Dlatego kiedy zdecydujecie się na fontannę czekoladową, zastanówcie się nad gorzką czekoladą. Zdrowie + smak = dobry wybór.

4. Wymarzona sylwetka dzięki czekoladzie.

Naturalna czekolada posiada bardzo ważny, brzmiący nieco tajemniczo składnik – epikatechina. Ten iście magiczny komponent wytwarza w naszym organizmie specjalną energię, która uruchamia metabolizm i pomaga mu sprawnie funkcjonować. Co w konsekwencji oznacza, że  po zjedzeniu kawałka czekolady znacznie szybciej spalamy kalorie. Dieta idealna – tak, tak… Ona istnieje naprawdę! :-)

5. Kakao = złoto? Tak było kiedyś…

Dawno, dawno temu w krajach Azteków, ziarna kakaowca były pożądane równie bardzo, jak dziś sprawa ma się ze złotem. Kakao było rodzajem waluty, czyli im więcej ziaren kakaowca posiadałeś, tym większa była twoja władza, siła i bogactwo. Nasi przodkowie bardzo szybko poznali się na wartości kakaowca, odkryli w nim potencjał, który był wyznacznikiem finansowej wielkości.

6. Łóżkowa czekoladoterapia.

Czekolada to jeden z najmocniejszych i najprzyjemniejszych afrodyzjaków, jakie podarowała nam natura. Zawiera wiele substancji stymulujących nasz mózg: fenyloetyloamina, anandamin, teobromina i kofeina. Powodują one zagęszczenie neuroprzekaźników w mózgu, dzięki czemu czujemy rozluźnienie, szczęście, potrzebę bliskości, namiętności a nawet ekstazy… Współczesna psychologia niejednokrotnie zalecała terapię czekoladą, która odpowiednio interpretowana może przywrócić utraconą namiętność w łóżku lub polepszyć kontakty między kochankami.

7. Czekoladowy interes – to się opłaca!

Smak i zalety czekolady z roku na rok docenia coraz więcej populacji. W 2010 roku światowy rynek czekolady był wart ponad 82 miliardy dolarów. Już na rok 2016 prognozy finansowe określają wartość rynku na około 100 miliardów dolarów! Nic w tym dziwnego, dzięki tak różnym i wspaniałym rozwiązaniom jak na przykład fontanna z czekoladą, zwiększa się potrzeba i zadowolenie z wykorzystywania czekoladowych produktów. Ponadto, z roku na rok wiemy coraz więcej o tym cudownym przysmaku, i jak się okazuje, czekolada wciąż zyskuje w naszych oczach.

8. Łazienka z czekolady za 133 tysiące dolarów?

W skład czekoladowej łazienki wchodzą: wanna, umywalka, wc i bidet. Wszystko wykonane z najlepszej belgijskiej czekolady. Taka łazienka może trafić do każdego domu na całym świecie w komplecie lub w wybranych elementach. To był pomysł bardzo popularnej firmy Bathrooms.com, która posunęła się o krok dalej (albo o kilka kroków :-), niż tradycyjna łazienka. Każda z naszych fontann z czekoladą uznała, że belgijska czekolada zdecydowanie lepiej smakuje spływając kaskadami po fontannie, niż spijana z łazienkowego zlewu ;-)